Ciekawostki

Czyszczenie syfu – Windows

Czyszczenie syfu – Windows

Pobieranie i instalacja CCleaner
Przechodzimy do strony producenta CCleaner i wybieramy opcje [1] „Free Download”. Przewijamy do dołu ekranu i bierzemy[2] „Download CCleaner.com”. Wciskamy na [3] ikonę z instalacją programu.

Wyrażamy zgodę na instalację programu jako administrator. W [4] prawym górnym rogu wybieramy język programu. Zaś w lewym dolnym kącie odznaczam opcję instalacji programu antywirusowego. Pod dużym polem Instaluj znajduje przycisk dostosuj. Wybieramy [5] opcje , które nas interesują. Po wybraniu interesujących nas pozycji wciskamy „Instaluj”.
Czyszczenie ogólne i rejestru
Jeżeli chodzi o czyszczenie ogólne to można śmiało wcisnąć [6] „Uruchom Cleaner”. Program może poprosić nas o przerwanie korzystania z danej przeglądarki. Można także odmówić tej czynności i wtedy aplikacja pominie daną przeglądarkę internetową.
Skanowanie i naprawa rejestru [7] także należy do błachych czynności. Należy wcisnąć „Skanuj by znaleźć dane problemy”, a następnie „Napraw zaznaczone problemy”. Program poprosi Nas czy chcemy zrobić kopię zapasową. Osobiście jeszcze nie zdarzyło mi się, aby program coś sknocił. Po przeskanowaniu rejestru można śmiało przystąpić do [8] „napraw wszystkie zaznaczone elementy” i zamykamy.
Autostart
Na potrzeby tej funkcji wgrałem przykładowo Steam i uTorrent. Po zaznaczeniu pola steam możemy wyłączyć tymczasowo uruchomienie za pomocą przycisku [9] „wyłącz”. Załóżmy, że program uTorrent źle się odinstalował i nadal uruchamia się przy starcie systemu. W takim wypadku możemy zwyczajnie użyć „Usuń wpis”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *